Start Reading

Jak zbudować samodyscyplinę: Oprzyj się pokusom i osiągnij długoterminowe cele

Ratings:
80 pages50 minutes

Summary

Jak zbudować samodyscyplinę, opierać się pokusom i osiągnąć swoje długoterminowe cele

Jeśli chcesz wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu i osiągnąć długoterminowe cele, nie ma na to lepszego sposobu niż zbudowanie większej samodyscypliny.

Nauka odkryła wiele interesujących aspektów samodyscypliny i siły woli, ale większość z tej wiedzy jest głęboko zakopana w długich i nudnych badaniach naukowych.

Jeśli chciałbyś skorzystać z tych badań bez ich czytania, ta książka jest dla ciebie. Wykonałem za ciebie pracę i przeanalizowałem najbardziej przydatne i praktyczne rezultaty badań, które pomogą ci rozwinąć samodyscyplinę.

To tylko kilka rzeczy, o których dowiesz się z książki:

- co złodziej napadający na banki z sokiem cytrynowym na twarzy może cię nauczyć o samokontroli. Historia sprawi, że będziesz się pokładał ze śmiechu, ale jej konkluzja sprawi, że dwa razy pomyślisz o tym, jaka jest naprawdę Twoja umiejętność kontrolowania zachcianek.

- jak 100-złotowe tabliczki czekolady mogą cię zmotywować, byś kontynuował pracę nad swoimi celami pomimo potężnej pokusy, by się poddać.

- dlaczego prezydent Obama nosi tylko szare i niebieskie garnitury i co to ma wspólnego z samokontrolą (to także potencjalny powód, dlaczego biedni ludzie są biedni).

- dlaczego popularny sposób wizualizacji może tak naprawdę sprawić, że nie osiągniesz swoich celów i zniszczysz swoją samokontrolę (i co zrobić zamiast wykorzystywania tego sposobu).

- czym jest dopamina i dlaczego kluczowym jest zrozumieć jej rolę w łamaniu złych nawyków i formowaniu tych dobrych.

- 5 praktycznych sposób na trenowanie samodyscypliny. Poznaj jedne z najważniejszych technik by rozwinąć swoją samokontrolę i stać się lepszym w odmawianiu pokusy, jaką jest natychmiastowa gratyfikacja.

 - dlaczego status quo narazi cię na porażkę i co zrobić, by zmniejszyć jego wpływ na twoje postanowienia.

- dlaczego ekstremalne diety pomagają ludziom osiągnąć długoterminowe cele i jak zaaplikować tę wiedzę w swoim życiu.

- dlaczego i kiedy odpuszczanie sobie może ci pomóc zbudować samodyscyplinę. Tak, możesz się obżerać (od czasu do czasu) i wciąż chudnąć.

Zamiast dzielić się z tobą skomplikowanym „dlaczego” (z niezrozumiałymi i nudnymi opisami badań naukowych), podzielę się z tobą „jak” – poradami, które zmienią twoje życie jeśli zdecydujesz się z nich skorzystać.

Ty także możesz posiąść samodyscyplinę i nauczyć się jak opierać się pokusom. Twoje długoterminowe cele są tego warte. Kup tę książkę teraz.

Read on the Scribd mobile app

Download the free Scribd mobile app to read anytime, anywhere.