Professional Documents
Culture Documents
Opdi podaci
kola:
Uiteljica:
Student:
Razred: 2.
Datum: 13. veljaa 2014.
Nastavna cjelina: U parku-At the park
Nastavna jedinica: U parku-At the park;glavni pojmovi
Ishodi uenja:
-imenovati igrake koje nosimo u park
-imenovati boje
-usvojiti izraz I've got a...
Nastavna sredstva i pomagala: slikovne kartice igraaka, udbenik i radna biljenica Happy Street 2,
CD Happy Street 2
Artikulacija nastavnog sata
FAZE RADA I SADRAJA NASTAVNE METODE TRAJANJE
UVODNI DIO
Uiteljica pozdravlja uenike i predstavlja im se. Zatim
uiteljica uenicima pokazuje loptu. Uiteljica postavlja
pitanja: to sam to donijela? Koje je boje? to sve s njom
moemo raditi? Gdje se sve moemo igrati s loptom? to jo
sve moemo ponijeti sa sobom u park?
Uiteljica uenicima pokazuje slikovne kartice te ih imenuje:
a ball, a kite, a plane, a boat, a bike, a skateboard. Uiteljica
ih pita za svaku slikovnu karticu: What colour is it? (blue,
red, white..).
GLAVNI DIO
Uenici otvaraju knjige. Uiteljica ih pita: What did Greg,
Polly and Jack take to the park?(a ball,a kite,a boat..)
Zatim uiteljica pojmove zapisuje na plou te pored svakog
pojmova nacrta odgovarajudi pojam. Uenici prepisuju s
ploe.
razgovor
razgovor
10 min
20 min
ZAVRNI DIO
Kada uenice prepiu sve pojmove s ploe uiteljica
ponovno pokazuje slikovne kartice i govori: I've got a
ball,I've got a kite, I've got a plane,I've got a boat,I've got a
bike, I've got a skateboard. Zatim im uiteljica ukazuje na
pjesmu u knjizi. Uenici sluaju pjesmu te pokuavaju
pjevati.
Za domadu zadadu uenici trebaju nacrtati sebe, izabrati
nekoliko igraaka koje smo uili te ih imenovati.
razgovor
pjevanje
15 min
BOARD PLAN:
Schoolwork
At the park
a ball
a kite
a boat
a bike
a plane
a skateboard