You are on page 1of 1

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1.
2.
3.
4.

Minggu / Hari / Tarikh :


Kelas / Masa / Mata Pelajaran :
Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :
Objektif Pembelajaran :

5. Aktiviti PDP :

6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :


7. Bahan Bantu Belajar :
8. Penilaian PDP :

38 / ISNIN / 17 OKTOBER 2016


2 MOLEK / 8.00 - 9.30 / BAHASA MALAYSIA
SAINS DAN REKA CIPTA / 2.3.1
Di akhir pembelajaran, murid boleh :
(i) Menyatakan maklumat tersurat yang terdapat di dalam teks dengan
betul berdasarkan gambar yang disediakan.
(ii) Membina sekurang-kurangnya 4 daripada 5 ayat tunggal dan ayat
majmuk di dalam buku tulis.
1. Guru berlakon dihadapan kelas tentang mesin merentas masa
seterusnya bersoal jawab dengan murid berkaitan dengan alat
tersebut.
2. Murid diminta membaca maklumat yang terdapat di dalam teks.
3. Secara berkumpulan, murid diminta untuk melakonkan situasi yang
terdapat di dalam teks.
4. Guru meminta untuk menyiapkan latihan di dalam buku kerja.
5. Penilaian dilakukan ke atas murid bagi mengetahui tahap
penguasaan mereka terhadap kemahiran yang telah dipelajari.
Sains dan teknologi
Buku teks, Buku tulis
Murid dapat membina ayat tunggal dan majmuk berdasarkan bahan
yang diberikan.

9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

1.
2.
3.
4.

Minggu / Hari / Tarikh :


Kelas / Masa / Mata Pelajaran :
Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :
Objektif Pembelajaran :

5. Aktiviti PDP :

6.
7.
8.
9.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :


Bahan Bantu Belajar :
Penilaian PDP :
Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

38 / ISNIN / 17 OKTOBER 2016


3 MOLEK / 11.30 - 12.30 / BAHASA MALAYSIA
SAINS DAN TEKNOLOGI / 3.8.1
Di akhir pembelajaran, murid boleh :
(i) Menyatakan kesalahan penggunaan kata, imbuhan dan tanda baa pada
ayat dengan betul.
(ii) Memurnikan ayat dan perkataan dengan ejaan yang tepat dan betul.
1. Guru Menunjukkan bekas alat tulis yang dihasilkan daripada tin
minuman.
2. Murid diterangkan mengenai pembelajaran hari ini iaitu
penggunaan kata dan tanda baca.
3. Secara berkumpulan, guru meminta murid untuk mengesan
kesalahan yang terdapat di dalam teks.
4. Guru meminta murid untuk memurnikan semula ayat yang terdapat
di dalam teks dengan ejaan yang betul.
5. Penilaian dilakukan ke atas murid bagi mengetahui tahap
penguasaan mereka terhadap kemahiran yang telah dipelajari.
Sains dan teknologi
Buku aktiviti, Buku tulis
Murid dapat Menyatakan pertautan idea yang terdapat di dalam teks

You might also like