You are on page 1of 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1.
2.
3.
4.

Minggu / Hari / Tarikh :


Kelas / Masa / Mata Pelajaran :
Tema / Tajuk/ Standard Pembelajaran (KOD) :
Objektif Pembelajaran :

5. Aktiviti PDP :

6.
7.
8.
9.

1.
2.
3.
4.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :


Bahan Bantu Belajar :
Penilaian PDP :
Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

Minggu / Hari / Tarikh :


Kelas / Masa / Mata Pelajaran :
Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :
Objektif Pembelajaran :

5. Aktiviti PDP :

6.
7.
8.
9.

Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :


Bahan Bantu Belajar :
Penilaian PDP :
Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

1 / SELASA / 3 JANUARI 2017


3 MOLEK / 08.30 09.00 / PENDIDIKAN JASMANI
GIMNASTIK ASAS / HAMBUR KUCING / 1.1.1, 2.1.1, 5.1.2
Di akhir pembelajaran, murid boleh :
(i) Melakukan kemahiran hambur dari aras tinggi dan mendarat ke aras
rendah.
(ii) Membanding beza perlakuan hambur dari pelbagai aras.
(iii) Melaksanakan aktiviti dengan menekankan aspek keselamatan.
1. Murid dalam kumpulan, melakukan aktiviti pemanasan badan.
2. Guru menerangkan tentang perlakuan hambur kucing.
3. Gerak kerja kumpulan, murid dalam kumpulan melakukan
perlakuan hambur kucing secara ansur maju
4. Gerak kerja berpasangan, murid melakukan hambur kucing
5. Permainan kecil
6. Gerak kendur
Kreativiti dan inovasi
Kon, mini kon, tilam
Murid dapat melakukan kemahiran hambur dari aras yang berlainan

1 / SELASA / 3 JANUARI 2017


1 MOLEK / 10.30 - 11.30 / BAHASA MALAYSIA
MINGGU TRANSISI / 3.1.1
Di akhir pembelajaran, murid boleh :
(i) Menulis huruf dengan kemas dan betul
(ii) Menulis dengan urutan yang betul.
1. Guru mendengarkan kepada murid lagu Bangsa johor.
2. Murid diberikan lirik lagu tersebut untuk dibaca dan dihafal.
3. Secara berkumpulan, guru meminta murid untuk menyanyikan lagu
mengikut iringan muzik
4. Guru meminta murid mewarnakan bahan lembaran yang telah
diedarkan.
5. Lembaran kerja : murid diminta melengkapkan lirik dengan
menyambung titik-titik huruf seterusnya mewarnakannya.
Sains dan teknologi
Lembaran kerja
Murid dapat menullis dengan betul.

2.
2.
3.
4.

Minggu / Hari / Tarikh :


Kelas / Masa / Mata Pelajaran :
Tema / Tajuk Standard Pembelajaran (KOD) :
Objektif Pembelajaran :

5. Aktiviti PDP :

6. Elemen Merentas Kurikulum (EMK) :


7. Bahan Bantu Belajar :
8. Penilaian PDP :
9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah :

1 / SELASA / 3 JANUARI 2017


3 MOLEK / 11.30 01.00 / BAHASA MALAYSIA
SEKOLAH / MARI BERGOTONG ROYONG / 2.2.1 / 5.2.1
Di akhir pembelajaran, murid boleh :
(I) Menulis perkataan yang berimbuhan awalan beR- dan meN(ii) membina ayat tunggal dan ayat majmuk menggunakan perkatan
berimbuhan awalan beR- dan meN-.
1. Guru menunjukkan gambar tentang amalan bergotong royong
seterusnya bersoal jawab dengan murid.
2. Guru menerangkan tentang imbuhan awalan meN- dan beR-.
3. Secara berkumpulan, guru meminta murid mengenalpasti imbuhan
awalan beR- dan meN- yang terdapat di dalam teks.
4. Guru meminta murid menyatakan imbuhan awalan dan menulisnya di
hadapan kelas.
5. Lembaran kerja : murid diminta menyiapkan kerja yang terdapat di
dalam buku aktiviti.
Sains dan teknologi
Lembaran kerja
Murid dapat membina ayat menggunakan perkataan berimbuhan
awalan beR- dan meN-.

You might also like