You are on page 1of 40

,

A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A

Izloba:
4 - 9. oktobar 2016. godine. Vreme: 10 20h
Opera & Theatre MADLENIANUM
Ul. Glavna 32, Zemun

Aukcija:
9. oktobar 2016. godine. Vreme: 19h
Opera & Theatre MADLENIANUM
Ul. Glavna 32, Zemun

A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N

Viewing:
4 - 9. Oktober 2016. (10 a.m. 8 p.m.)
Opera & Theatre MADLENIANUM
32 Glavna st. Zemun

Auction sale:
9. Oktober 2016 . (7 p.m.)
Opera & Theatre MADLENIANUM
32 Glavna st. Zemun
4. Porcelanski servis za ruavanje, kafu i aj
za 8 osoba (78 kom.) Noritake, Montrose No 6956,
1 2 3 Japan 1968. 375
(N.B. Na fotografiji je samo deo kompleta)
1. Cvet od mermera
Visina: 20 cm. 150 5. Porcelanska figura ene
Visina: 26 cm. 50
2. Stakleni bokal
Runo oslikan floralnim motivima. 6. Porcelanska figura boginje milosra (Guan Yin)
Visina: 35 cm. 75 Kina, poetak XX veka.
Visina: 42 cm. 800
3. Rosenthal inija za bombone
Prenik: 17 cm. 50

7 8

7. Neobarokno kandilo
Oko 1870. Mesing, posrebrenje. Visina: 93 cm. 5 6

8. Kandilo
Izmeu dva rata. Visina: 48 cm.

9. Lampa sa figurom fudbalera

1938 (za vreme Kraljevine Jugoslavije).
Cin, emajl, lim, gvoe. Visina: 48 cm.

10. Art Deco lampa

Staklo u boji, niklovano. Visina: 40 cm.

11. Art Deco lampa

Dvoslojno staklo, mesing. Visina: 35 cm. 9 10 11
13 14 15. enska torbica
sa medaljonom
12. Kaminski sat sa dva svenjaka 13. itaica knjige Vezeno platno, mesing.
Francuska, oko 1890. Visina sata: 48 pialter. Visina: 29 cm. 20x18 cm. 100
cm, visina svenjaka 40 cm. 75
750
14. Art Deco mastionica
Oko 1920. Mesing, staklo. 17x11x11 cm.

16. Bareljef
Antika scena. 7x15 cm.

19. Neobarokni sekreter-komoda

Druga polovina XIX veka.
17. Impozantni kandelabr 18. Sv. Florian Orah, javor. 98x97x65 cm.
Francuska, druga polovina XIX veka. Polihromirano drvo. Austrija, 1000
Bronza, lifovano staklo, 4 sijalina XIX vek. Visina: 56 cm.
mesta. Visina : 96 cm. 700
1700

20. Ikona Sv. Nikola 21. Ikona Sv. Nikola 22. Apostoli Sv. Petar i Sv. Pavle
Ulje na limu, 59x40 cm, XIX vek. Ulje na platnu, 59x48 cm, kraj XIX veka. Ulje na platnu, 74x58 cm, 1896.
150 200 500
23. Sv. Stefam Deanski
Mira ukovi
Kombinovana tehnika, 40x24 cm, 2003.

24. MOMA ANTONOVI (1938)

enski akt
Tu na hartiji, 30x21 cm, Sign.

25. MILAN ANDRI (1933-2010) 26. STJEPAN BAKOVI (1890-1960)

Hipodrom Primorsko mesto
Ulje na platnu, 60x73 cm, 2001. Sign. Akvarel, 32x24 cm, 1939. Sign.
450 150

27. MRAN BAJI (1957)

Bez naziva
Kombinovana tehnika, 50x50 cm, 1996. Sign.
700
29 PAVLE BLESI (1924)
Kapija
Ulje na dasci, 79x59 cm, Sign.
28. HENRI ALPHONSE BARNION (1882-1940)
Marche de Dol de Bretagne
Houil sur toile, 61x73 cm, Sign.
5600

31. BOSA TUCAKOVI BELOANSKI

(1904-1986)
Park
Akvarel, 37x26,5 cm, Oko 1950. Sign.
30. SLAVA BOGOJEVI (1922-1978)
Vee u Palestrini
Ulje na planu, 40x60 cm, 1971. Sign.
750

32. ORE UTUKOVI (1888-1976)

Akt
Ulje na platnu, 68x97 cm, oko 1925. Sign.
850
33. EDOUARDO CAINERO 34. EDOUARDO CAINERO
Portret L.T. Profil L.T.
Olovka na hartiji, 21,5x16,5 cm, 1914. Sign. Olovka na hartiji, 21,5x16,5 cm, 1914. Sign.
75 75

35. STEVAN OLI (1945) 36. STEVAN OLI

Motiv iz Slovenije Tri breze
Akvarel, 33,5x46 cm, Sign. Akvarel, 45x34 cm, Sign.
150 100

37. VERA OHADI (1910-2003)

Zadar
Akvarel, 24x42 cm, 1971. Sign.
38. MARKO ELEBONOVI (1902-1986)
Zeleni bokal
Ulje na platnu, 92x73 cm, Oko 1960. Sign.
7800

39. STOJAN ELI (1925-1992)

Bez naziva
Kombinovana tehnika, 24,5x20 cm, 1962. Sign.

40. RADOMIR DAMNJANOVI DAMNJAN (1936) 41. RADOMIR DAMNJANOVI DAMNJAN

Un falso G.de Chirico: il Figliol prodigo Ko to voli De Sada?
Ulje na platnu, 105x70 cm, 1976. Sign. Grafika A.O. 46x32 cm, (68x48 cm), 1959. Sign
3300 350
42. DRAGUTIN CIGARI (1922-1985) 43. MILORAD IRI (1912-1994)
Sanjica (umetnikova ki) Pogled sa Kalemegdana
Ulje na kartonu, 24x20 cm, 1959. Sign. Ulje na platnu, 65x50 cm, 1960. Sign.
450 225

44. VASA DOLOVAKI (1960) 45. VASA DOLOVAKI

Devojka u prugastoj majci Otac Petar
Ulje na platnu, 40x50 cm, Sign. Crte olovkom, 35x24 cm, 2003. Sign.
400 100

46. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)

Litica
Ulje na platnu, 51x66 cm, Oko 1970. Sign.
47. HENRIETTE DESPORTES (1877-1951)
Les couturieres pres de la lampe
Huile sur toile, 82x68 cm, Sign.
1700

48. ZVONIMIR DVORNIKOVI (1898-1986)

Sarajevo
Akvarel, 24x31,5 cm, Oko 1930. Sign.

49. EMIR DRAGULJ (1939-2002)

Par
Grafika A.O. 10,5x12,5 cm, 1987. Sign.

50. IVKO AK (1942-2011)

enski akt na lokvanju
Ulje na platnu, 55x65 cm, 2004. Sign.
700

51. SLOBODAN URIKOVI AKO (1943)

Kompozicija
Ulje na platnu, 81x65 cm, 1979. Sign.
52. STOJAN URI (1962) 53. ERRO (1932)
Vaza sa cveem Robin Hud
Ulje na lesonitu, 60x43 cm, 1996. Sign. Grafika A.O./H.C. 90x63 cm, 1992. Sign.
400 600

54. ANGELINA GATALICA (1925-2001)

Figura
Drvo, Visina: 21 cm, Sign.

55. ANGELINA GATALICA

Torzo
Kamen, Visina: 13 cm, Sign.

54 55

56. VALENTINE GREEN (1739-1813)

Otmica Leukipidovih keri
Mezzotinta na svili, 60x50 cm, Sign.
650
57. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)
Cvee
Ulje na platnu ka. na karton, 28x6 cm, Sign.

58. NIKOLA GRAOVAC

Bez naziva
Kombinovana tehnika, 4,5x5,5 cm, Sign.

59. NEDELJKO GVOZDENOVI (1902-1988)

Mrtva priroda
Akvarel, 19x15 cm, Sign.

60. MILO GVOZDENOVI (1926-2006) 61. NEVENA HADI JOVANI (1954)

Zelenilo ispred MSU enski akt
Ulje na platnu, 90x60 cm. Olovka u boji, 18x12 cm.
500 75
62. ORE ILI (1920-2010) 63. KSENIJA ILIJEVI (1924-1995)
Harmonika i igraice Na Tamiu
Tu/akvarel na hartiji, 20,5x28,5 cm, 1970. Sign. Pastel, 20x38 cm, 1956. Sign.
100 200

64. LJUBA IVANOVI (1882-1945) 65. LJUBA IVANOVI

enski lik Muki lik
Crte olovkom, 13,5x11 cm, Sign. Crte olovkom, 13,5x11 cm, Sign.
100 100

66. LJUBINKA JOVANOVI MIHAJLOVI (1922-2015)

Bez naziva
Kombinovana tehnika, 108x74 cm, Sign.
650
67. BOA ILI (1919-1993) 68. BOA ILI
Enterijer Devojka
Ulje/tempera, 52x71 cm, 1967. Sign. Ugalj na hartiji, 47x32 cm, 1988. Sign.
1300 150

69. PIVO KARAMATIJEVI (1902-1962)

Berba
Ulje na lesonitu, 50x110 cm, Sign.
1500

70. TARA KARAMATIJEVI

Sv Stefan
Ulje na platnu, 50x70 cm, Sign.
71. BOKO KARANOVI (1924-2009) 72. LAZAR KATI (1893-?)
Tri lika Selo u Bosni
Ulje na platnu, 87x87 cm, 1968. Sign. Ulje na kartonu, 33,5x49 cm, Oko 1925. Sign
400 250

73. DRAGAN KECMAN (1956-2008) 74. MITO KOMATINA (1956)

Mrtva priroda U iekivanju...
Ulje na kartonu, 37x32 cm, Sign. Olovka na hartiji, 66x55 cm.
150 150

75. BOIDAR KOVAEVI (1934-2010)

Pejza sa Zlatibora
Akvarel, 29,5x40 cm, 1985. Sign.
77. BOGDAN KRI (1932-2009)
Nesporazum
Meka prevlaka, bakropis, akvatinta, 52x66 cm, 1970. Sign.

76. PJER KRIANI (1890-1962)

ena na terasi
Ulje na peru, 58x44 cm, 1943. Sign.
2000

78. ALEKSANDAR KUMRI (1898-1983)

Pejza
Ulje na kartonu, 50x70 cm, 1953. Sign.
800

79. ALEKSANDAR KUMRI

Fontana
Ulje na kartonu, 50x70 cm, Sign.
600
80. MILICA KOJI (1957)
Putnici
Akril na platnu, 60x80 cm, 1986. Sign.
2500

81. IVAN LACKOVI CROATA (1923-2004)

Koliba
Tu na hartiji, 30x41 cm, 1968. Sign.

82. DRAGO KOZOMARA (1956)

Zimski pejza I
Ulje na platnu, 40x50 cm, oko 2000. Sign.

83. DRAGO KOZOMARA

Zimski pejza II
84. LAZAR LIENOSKI (1901-1964) 85. SVETOLIK LUKI (1908-1980)
Debar Cvee u bokalu
Ulje na platnu, 48x68 cm, 1932. Sign. Ulje na platnu, 46x38 cm.
3200 650

86. FRANTA MALY (1900-1980) 87. ANA MARINKOVI (1882-1973)

Kafana Kievo Grad
Ulje na platnu, 64x89 cm. Sign. Ulje na dasci, 18,5x23,5 cm, oko 1925. Sign.
600 450
88. ZDRAVKO MANDI (1935-2012) 89. MOMA MARKOVI (1927-2013)
Stena, obala Dunava Pejza iz okoline Beograda
Akvarel, 41,5x 51 cm, 1975. Sign. Ulje na kartonu, 30,5x41 cm, 1975. Sign.
150 200

90. DUAN MIKONJI (1940) 91. DUAN MIKONJI

Beograd, Kalemegdan Beograd, Pristanite
Ulje na platnu, 50x60 cm. Sign. Ulje na platnu, 50x60 cm. Sign.
200 200

92. VELIMIR MATEJI (1934)

Amsterdam
Ulje na kartonu, 26x36 cm, 1990. Sign.
93. GEORGES PH. MARIONIEZ (1865-1933) 94. BRANKO MILJU (1936-2012)
Clair de lune Bez naziva
Houile sur bois, 27x21 cm, Oko 1895. Sign. Preparatura na svili, 80x60 cm, 2001. Sign.
900 1700

95. PREDRAG PEA MILOSAVLJEVI (1908-1987) 96. PREDRAG PEA MILOSAVLJEVI

Oruje Zopir
Tu na hartiji, 14,7x10,5 cm, 1951. Kombinovana tehnika, 42x26 cm, 1968. Sign.
200 350
97. MILI OD MAVE (1934-2000) 98. MILI OD MAVE
Spaljeno pismo Boj na Miaru / Milenijum, milenijum
Tempera, 33x23 cm, 1955. Sign. Tu, 15x20 cm i 35x23 cm, 1971/73. Sign.
400 250

99. MILUN MITROVI (1922-2010) 100. MILUN MITROVI

enski akt ena u poluleeem poloaju
Tu na hartiji, 48,5x77 cm, 1959. Sign. Akvarel, 28x39 cm, 1970. Sign.
150 100

101. DUAN MIKOVI (1915-1993)

Novi Beograd
Pastel, 18x25 cm, 1974. Sign.
102. RADENKO MIEVI (1920-1995)
Cvee
Ulje na kartonu, 30x40 cm, Sign.
475 103. DRAGAN MOJOVI (1942-2001)
Bez naziva
Ulje i komb. Tehnika na kartonu, 70x100 cm, 1995. Sign.
1000

104. LUKA MLADENOVI (1909-1999) 105. LUKA MLADENOVI

Varo kapija, krma Radnika kasina Ugao ulica Dorda Vaingtona i Dobre Mitrovia
Crte olovkom, 30x41 cm, 1932. Sign. Crte olovkom, 30x45 cm, 1958. Sign.
200 200

106. ISMET MUJEZINOVI (1907-1984)

Partizanska konjica
Ulje na peru, 42x53 cm. Sign.
1200
108. VLADIMIR MOJSILOVI
Pikaso
Ulje, akril na platnu, 50x70 cm, 2015. Sign.
107. VLADIMIR MOJSILOVI (1973)
Zaboravio sam cigarete na glasoviru
Ulje, akril na platnu, 100x100 cm, 2014. Sign.
950

109. ZORAN ANTONIO MUI (1909-2005)

Dalmatinski motiv
Grafika E.A. 41x55 cm, 1959. Sign.
600

110. N.N.
Bretonac sa beretkom
Olovka na hartiji, 12,5x8 cm, 1927. Sign.

111. N.N.
Stara Bretonka
112. MILIVOJ NIKOLAJEVI (1912-1988)
Granje u vodi V
Probni otisak, 28x37 cm, (44x54 cm) 1959. Sign.
125 113. MILIVOJ NIKOLAJEVI
Siva vrata
Pastel, 31,5x21,5 cm, Oko 1955. Sign.
Reprodukovano na str. 168 Monografije, Galerija
Matice Srpske, Novi Sad, 2003.

114. MILIVOJ NIKOLAJEVI 115. STEVAN NIKI LALA (1853-1938)

Radnik Pralja
Tu na hartiji, 19x11 cm, Oko 1950. Akvarel, 29,5x20,5 cm, 1938. Sign.
100 125

116. PETAR OMIKUS (1926)

Lastovo
Kombinovana tehnika, 79x115 cm, 1975. Sign.
800
117. MIODRAG PETROVI (1888-1950)
Pariz (Sena i Notre-Dame)
Ulje na platnu, 54x76 cm, Oko 1920. Sign.
1200

118. ZORAN PETROVI (1921-1996)

Bez naziva
Tempera na hartiji, 8x12,5 cm, 1962. Sign.

119. ZORAN PETROVI 120. ZORAN PETROVI

Lajanje na mesec Kue
Kombinovana tehnika, 18x15 cm, 1956. Sign. Tu, 17x25 cm, 1954. Sign.
350 150
121. DIMITAR AVRAMOVSKI PANDILOV
(1898-1963)
Pruga u Makedoniji
Ulje na lesonitu, 45x60 cm, Oko 1930. Sign.
3000

122. JEFTA PERI (1895-1967)

umski put
Ulje na platnu ka. na karton, 55x47 cm, Oko 1935. Sign.
1900

123. MIHAILO PETROV (1902-1983) 124. MIHAILO PETROV

Barke i mesec Stog
Drvorez, 15x17 cm, 1923. Sign. Ulje na platnu, 53x65 cm, 1956. Sign.
100 950
125. IVOJIN PIPERSKI (1898-1966) 126. TATJANA PIROVI (1964)
Motiv iz predgraa Beograd
Tempera na hartiji, 26x32 cm, Oko 1940. Sign. Ulje na lesonitu, 48x98 cm, 2015. Sign.
100 200

127. TATJANA PIROVI 128. TATJANA PIROVI

Kapela Prolee
Kombinovana tehnika, Pastel, 37x57,5 cm, 2011. Sign.
29x22 cm, 2000. Sign. 75 100

129. VASA POMORIAC (1893-1961)

Gospoa sa broem
Ulje na platnu, 81x65 cm, 1940. Sign.
2900
130. MIA POPOVI (1923-1996)
Mrtva priroda na stolu
Ulje na peru, 72x51 cm, 1986. Sign.
2600

131. MIA POPOVI

Mrtva priroda sa lubenicom
Grafika u boji, 33 x 39 cm, E/A III-1, 1990. Sign.

132. ZORA PL. PRERADOVI (1867-1927)

Mrtva priroda sa cveem
Ulje na platnu, 45x67 cm, Oko 1920. Sign.
2200

133. MIRKO RAKI (1879-1982)

Pogubljenje Kneza Lazara
Ulje na platnu, 115 x 105 cm, Oko 1920. Sign.
3200
134. BOA PRODANOVI (1923-2006) 135. BOA PRODANOVI
Primorsko mesto Pejza
Akvarel, 30x39,5 cm, 2001. Sign. Grafika, suva igla A.O. 17x23 cm, 1979. Sign.
150 75

136. MIODRAG B. PROTI (1922-2014) 137. MIODRAG B. PROTI

Buket Kompozicija I
Ulje na platnu, 54x65 cm, 1965. Sign. Akvarel, 23x13 cm, 1992. Sign.
1700 250

138. MILAN RAI (1931)

eteoci
Grafika u boji 37/45, 43x32 cm, Sign.
140. KEMAL RAMUJKI
(1947)
Fentre
Grafika u boji, 16x12 cm,
(32x25 cm) 1977. Sign.
139. IVAN RADOVI (1894-1973) 100
Na plai
Akvarel, 20x28 cm, Oko 1920.

141. LON RICHET

(1847-1907)
Motif de Fontainebleau
Huile sur toile, 32,5x52 cm,
oko 1890. Sign.
2300

142. MIODRAG ROGI (1932) 143. LUDWIG SEITLER (1812-?)

Mrtva priroda umska staza
Pastel, 34x48 cm, 1991. Sign. Ulje na platnu, 42x53 cm, 1846. Sign.
175 900
144. SRETEN STOJANOVI (1898-1960)
Bitka
Tempera na hartiji, 22x35 cm, Sign.

145. TRAJKO STOJANOVI KOSOVAC (

1934-2002)
Snovi
Grafika A/O, 41x34 cm, 1982. Sign.

146. TOMISLAV SUHECKI (1950) 147. TOMISLAV SUHECKI

Bik Petao
Ulje na platnu, 40x50 cm, 1994. Sign. Ulje na platnu, 49x65 cm, 1994. Sign.
200 300

148. VLADIMIR STOJANOVI (1924-2013)

Bor
Akvarel, 14,5x21 cm, Oko 1947. Sign.
149. LJUBICA CUCA SOKI (1914-2009) 150. LJUBICA CUCA SOKI
Velika vaza i plava kutija Geometrijske forme
Ulje na platnu, 46x61 cm, 1983. Sign. Pastel, 18x20 cm, Oko 1970. Sign.
1400 200

151. MLADEN SRBINOVI (1925-2009) 152. TODOR STEVANOVI (1937)

ovek koji sedi Jabuke
Ulje na platnu, 117x92 cm, 1959. Sign. Kombinovana tehnika, 70x40 cm, 1989. Sign.
5600 400
153. SVETISLAV STRALA (1891-1957) 154. MILO OBAJI (1945)
Ribe Na Drini uprija
Ulje na peru, 50x70 cm, Oko 1925. Sign. Kombinovana tehnika, 40x30 cm,
1700 2016. Sign. na poleini

155. MILO OBAJI 156. MILO OBAJI

Portret Bez naziva
Ulje na platnu, 95x65 cm, 2016. Sign. na poleini Kombinovana tehnika, 60x40 cm, 2014.
4000 800
158. IVAN TABAKOVI (1898-1977)
Trkalite Longchamps, Pariz
Tu, 19x25 cm, oko 1925.
157. LEONID EJKA (1932-1970)
Bez naziva
Grafika 16/38, 46x31 cm (70x50 cm) 1961.

160. URO TOKOVI

Bez naziva
Tu, 39x27 cm, 1985. Sign.

159. URO TOKOVI (1932)

Bez naziva N.B.
Tu, 49x33 cm, 1956.
800
Reprodukovano na str. 216 monografije Mediala,
Bgd, 2006.

161. OLIVER TIHI (1943-1995)

Verona/Piazza delle Erbe
Ulje na platnu, 70x50 cm, 1969. Sign.
162. RAJKO TOMI (1905-1988) 163. RAJKO TOMI
Devojke u nonji Jedrilice i galebovi
Ulje na lesonitu, 28,5x17,5 cm, 1968. Sign. Ulje na lesonitu, 24,5x24,5 cm, 1969. Sign.
125 150

164. RAJKO TOMI

Vodopad
Ulje na lesonitu, 21x21,5 cm, 1967. Sign.
150 165. MIODRAG VUJAI MIRSKI (1932-1997)
Bez naziva
Ulje na platnu, 73x92 cm, Sign. na poleini

166. SILVA VUJOVI

Ulaz br. 25
Akvarel, 38x28 cm, 2001. Sign.
167. VLADA VELIKOVI (1935) 168. VIKTOR IVKOVI (1894-1925)
Exit Motiv pored Dunava
Ulje na platnu, 100x80 cm. Sign. na poleini Akvarel, 13x21 cm, Oko 1915/16.
9000 250

169. SLOBODAN BODA VUKDRAGOVI (1938) 170. SLOBODAN BODA VUKDRAGOVI

Knez Mihailova ulica Enterijer
Ulje na platnu, 100x70 cm, 1998. Sign. Ulje na platnu, 60x60 cm, 1977. Sign.
400 300
171. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995) 172. LAZAR VUJAKLIJA
Bez naziva Beograd
Ulje na lesonitu, 70x49 cm, Sign. Ulje na lesonitu, 64,5x49,5 cm, Sign.
350 350

174. LAZAR VUJAKLIJA

173. LAZAR VUJAKLIJA No 12
No 9 Grafika, 70x50 cm.
Grafika, 70x50 cm. 50

175. LAZAR VUJAKLIJA

Kretanje
Grafika A.O, 50x70 cm, 1972. Sign.

You might also like